About the event – Slovenčina

English Deutsch Français Italiano Español Slovenčina Czech Română Polski

36th Telekom Vivicitta Spring Half Marathon – Budapest
July 10-11, 2021

 

Vivicittá jarný polmaratón je súčasťou dvojdňovej bežeckej udalosti.  V nedelu si pretekári môžu vybrať z nasledujúcich tratí: polmaratón (21 km), Vivicittá (10 km). V sobotu sa sústredíme na kratšie trate pre menej skúsených pretekárov od 750 m až po 21 km, na ktorých sa môžu zúčastniť aj členovia rodín aby primerane svojim schopnostiam mohli privítať jar!

NOVÁ TRASA: Teraz môžeš  zabehnúť aj polmaratón aj v TRIO

Miestom cieľa a štartu  je zelená kvetinová alegória Margitinho ostrova. Bežecká trať prebieha panorámou najkrajších miest Budapešti. Počas behu sa môžu pretekári kochať pohľadom na Lánchíd, Budínsky hrad, parlament a v iných pamätihodnostiach. Polmaratón sa vyrovná dokonalej prehliadke mesta.

20150419_Vividay2_2308

Preteku sa celkom zúčastní 30 000 pretekárov, z toho  9000 na polmaratóne, 6000 na vivicittá( 10 km) a 5000 na midicittá (7 km). Nie je dôvod na obavy z veľkého davu, pretekári budú štartovať vo vlnách, bude teda dosť miesta na beh.

V roku 2018 štartovalo viac ako 2300 pretekárov zo zahraničia, z toho 1300 na polmaratóne zo 85 krajín. Najviac ich bolo z Nemecka, Veľkej Británie a Francúzska. Boli tu aj pretekári z Peru z Belize,  Malajzie a iných krajín.

Na trati pretekov sú na každom 4. – 5. km stanice občerstvenia a trvale je prítomná lekárska služba. Na pomoc sú pripravení bežci udávajúci tempo, aby ste mohli pretek absolvovať v naplánovanom čase. Na spríjemnenie behu bude postarané o zábavu, po trati budú účinkovať hudobníci, ktorí spestria svojimi vystúpeniami pretek.

Každý rok , každý pretekár dostane tričko s emblémom pretekov a v cieli dostane krásnu medailu, ktorej dizajn meníme každý rok. Ako vzor Vám uvádzame medaily z roku 2016:

42km érmek

Budapešť je ideálnym cieľom na výlet koncom týždňa, viac ako 100 termálnych prameňov napĺňa termálne kúpele pre relaxáciu a oddych. Po preteku si môžeš oddýchnuť a regenerovať svoje unavené nohy. Sú tu turecké kúpele zo 16. 17. storočia, neobarokový kúpeľ Széchényiho.

Jedinečné v Európe sú  krčmy v starých ruinách, ktoré zachránili svojou inováciou staré budovy pred asanáciou. Nálada je v nich nezvyčajná, retro zariadenie z doby socialistického realizmu. Tu je dokonalá príležitosť dať si pohárik pred alebo po  preteku.

Nezabudni ochutnať keď si už prišiel pretekať naše špeciality, guláš, perkelt, závin a palacinky. Pretekárom s citlivým žalúdkom odporúčame ochutnávku až po ukončení preteku.

Pozri si toto video o meste a nechaj sa s ním očariť.

Like us on Facebook to stay up-to-date.