About the event – Polski

English Deutsch Français Italiano Español Slovenčina Czech Română Polski

36th Telekom Vivicitta Spring Half Marathon – Budapest
July 10-11, 2021

 

Vivicitta Spring Half Marathon to część dwudniowej imprezy poświęconej bieganiu. W niedzielę jej uczestnicy będą mieli do wyboru dystans półmaratonu (21km) lub Vivicitta (10km), podczas gdy w sobotę w Budapeszcie królować będą mniej zaawansowani biegacze, którzy będą startować na krótszych dystansach. Od 750m do 21km – każdy znajdzie dla siebie odpowiednie wyzwanie i powita wiosnę biegowym krokiem!

NOWY DYSTANS: teraz możesz pobiec półmaraton w TRIO

Areną startu i mety będzie zielona i pełna kwiatów park, podczas gdy uczestnicy półmaratonu zobaczą najpiękniejsze zakątki węgierskiej stolicy. Wśród miejsc, które odwiedzą znajdą się Most Łańcuchowy, Zamek, Parlament i inne znane budynki.

20150419_Vividay2_2308

W imprezie weźmie udział ponad 30 000 zawodników na wszystkich dystansach. Z półmaratonem zmierzy się ponad 9 000 biegaczy, 6 000 pobiegnie w Vivicitta (10km) a w Midicitta (7km) 5 000 uczestników. Mimo to nie ma powodu, aby martwić się o tłok na trasie lub wyprzedzanie zawodników ustawionych w niewłaściwej strefie startowej. Start odbywa się w falach, dlatego każdy ma wiele miejsca do biegania.

W 2018 roku w imprezie pobiegło ponad 2300 zagranicznych uczestników, z czego 1300 z 85 krajów zdecydowało się na półmaraton. Najwięcej biegaczy pochodziło z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, ale obecni byli również biegacze z takich krajów jak Peru, Malezja, Belize.

Na trasach biegów znajdą się punkty odżywcze zlokalizowane co 4-5 kilometrów a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie opieka medyczna. Pacemakerzy pomogą w utrzymaniu założonego tempa biegu. Ponieważ radość z uczestnictwa w biegu jest równie ważna jak samo bieganie na trasie biegacze spotkają kilka punktów muzycznych.

Każdego roku uczestnicy otrzymują unikalne koszulki z logotypem maratonu, a Ci, którzy docierają do mety zgarniają niesamowite medale. Ich projekt zmienia się każdego roku, ale tutaj zobaczcie wersję z 2016 roku:

42km érmek

Budapeszt to znakomite miejsce na weekendowy wypad. To stolica SPA z ponad 100 gorących źródeł, które zasilają słynne łaźnie. Po biegu możesz odpocząć w basenach pochodzących z XVI i XVII wieku – tureckich łaźniach oraz neobarokowej Széchenyi.

Unikalne w skali Europy są również klimatyczne puby zlokalizowane w ruinach, które zlokalizowane są w centrum miasta. Uratowane przed wyburzeniem teraz pełnią nową rolę. To świetne miejsce, aby po biegu wpaść na drinka po biegu. Ale jeśli już jesteś w Budapeszcie musisz spróbować znakomitych pozycji kuchni węgierskiej takich jak gulyás, pörkölt, rétes oraz palacsinta.

Jeśli masz wrażliwy żołądek, lepiej zostaw kulinarne odkrywanie Budapesztu na czas po biegu!

Zobacz to krótkie wideo o mieście i sam daj się uwieść jego urokowi:

Polub nas w serwisie Facebook, aby być zawsze na bieżąco.