About the event – Czech

English Deutsch Français Italiano Español Slovenčina Czech Română Polski

36th Telekom Vivicitta Spring Half Marathon – Budapest
July 10-11, 2021

 

Vivicitta jarní půlmaraton je součástí 2 denní údálosti, která se týká jen a jen běhání. V neděli si běžci mohou vybrat mezi půlmaratónem (21 Km), nebo Vivicittou (10 Km) zatímco v sobotu se bude pozornost soustředit na kratší vzdálenosti pro méně zkušené běžce. Vzdálenosti se pohybují mezi 750 m až k 21 Km. Každý člen rodiny si muže vybrat svou vlastní výzvu a přivítat tak jaro během!

NOVÁ TRASA: Zaběhněte půlmaratón s TRIO

Rozkvetlý park plný zeleně je počáteční a finální destinaci zatímco půlmaraton Vás provede kolem nejkrásnějších budapešťských památek. Zdolání celé vzdálenosti je pastvou pro oči zatímco probíhat okolo “Chain Bridge”, míjíte kostel, parlament a mnoho dalších významných budov.

20150419_Vividay2_2308

Účastníků je dohromady na závodech všech vzdálenosti přes 30 000, s více než 9 000 běžci na půlmaratonu, 6 000 na Vivicitě (10 Km) a 5 000 na Midicitě (7 Km). Přesto není potřeba obávat se tlačenic a dlouhého čekání, jelikož se startuje ve vlnách a každý tak má dostatek prostoru.

V roce 2018 se závodu zúčastnilo více než 2300 zahraničních běžců, z nichž 1300 běželo půlmaraton,pocházející ze 85 různých zemí. Většina z nich byla z Německa, Británie a Francie, ale také jsme mohli vidět účastníky z Peru, Malajsie a Belize a dalších.

Na trase jsou rozmístěny obcerstvovaci stanice každých 4 – 5 Km a souběžně s nimi samozřejmě stanoviště první pomoci. Vodiči vám pak pomohou udržet kýžené tempo. Jelikož chceme, abyste si závod kromě jeho zdolání také řádně užili, připravili jsme pro vás po trase několik hudebních stanovišť čistě pro vaše potěšeni.

Každý rok dostávají účastníci unikátní funkční tričko s logem závodu a v cíli je čeká nádherná medaile. Prohlédněte si ty z minulého roku, aspoň pro představu, neboť je dizaj každý rok upravován.

42km érmek

Budapešť je perfektním městem, ve kterém chcete strávit cely víkend. Je to lázeňské centrum s více než 100 termálními prameny ukrytými pod povrchem, jež napájí věhlasné lázně. Vaše nohy si tedy mohou dopřát zasloužený odpočinek v termálních bazénech, unikátních tureckých lázních z 16. a 17. století nebo v neo barokních Széchenyiho lázních.

Budapešť se také muže chlubit unikátními bary v samém centru města provozovanými v rozpadli z budovách určených k demolici. Atmosféra je zde nenapodobitelná, retro oživující dizajn interiéru v opravdovém stylu z dob socialismu. Tudíž se jedná o perfektní místo, kam zajít na deník před nebo po závodě.

A když už tu budete, nezapomeňte vyzkoušet místní speciality: gulyás, pörkölt, rétes a palacsinta.
Pokud mate citlivý žaludek, schovejte si tento zážitek na “po závodě”.

Prohlédněte si toto krátké video o tomto městě a připravte se na velké nadšeni.

Like us on Facebook to stay up-to-date.